PECAROS.COM

Dobrodosli na stranice ljubitelja prirode reke i pecanja www.pecaros.com.
Danas je Ned Sep 21, 2014 6:03 am

Sva vremena su u UTC

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 8:05 am 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 7:43 pm
zagor je napisao:
sarana ima u slanoj vodi

ЈБГ Загоре, констатујеш или питаш :lol: :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 25, 2006 10:00 am 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 09, 2006 6:55 pm
Mislim ja neznam ko je spomenuo sarane u slanoj vodi ja u svakom slucaju nisam da je ovo samo katalosko cena i to znam video sam je i drzao ruci velicinu 6000 i znam da je predvidjena za morski ribolov a inace ovamo kosta 850 evrona e sad dali je stvarno vredna tih para to je diskutabilna stvar iako ima cak karbonske kocnice :D

Vrh

Tema posta: transport iz USA
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 9:27 am 

Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 8:09 am
predraga1 i robertbg : hvala za savete (a i ostalima) ..

sto se tice transporta iz USA.

E ovako .. ja sam se vratio pre 6 godina iz Amerike. Tamo sam ziveo i radio.
Kad god sam slao nesto za Srbiju, sistem je sledeci : paket tezine do 1 kg. slanje je 13$, a ako hocete to da osigurate na npr. 100 $, onda je to jos 6 $ ..
tako da, slanje + osiguranje kosta 20$ ..i to je sve.

Sto se tice carine, ja ne znam kako je sada, ali onda je bilo, da, do 100$ se ne placa carina.

Pa sam onda tako i razmisljao, ako ova masinica moze da se najde na Akciji za 60-ak $, onda jos 20 $ za transport,osiguranje .. to bi znaci bilo, da je ovde dobijem za 80$, sto je oko 65Eura .. ipak manje od 100 E ..

Jos nesto u vezi stapova...bio sam juce "kod Zike" (preko puta Masinskog faxa) ... i video Cormoran stapove, i LineaEffe ...

Ajde ljudi sad jedan savet: Cormoran 3-delni stap, 3,30m, akcije 100-250 gr. kosta oko 2500 din .. nikakav problem ..jedino, sto me brine je, koliko takav stap moze da odreaguje vidljivo na udarac ? .. mislim, vrh stapa je siguno 10 mm sirok, pa razmisljam, cemu li sluze takvi stapovi ? .. da nije to ipak malo previse.

Meni jedan jak stap i masinica, trebaju za pecanje na Dunavu, krupne ribe. Znaci, ne bih isao na more sa time .

Pozdrav i hvala svima jos jednom.

Vrh

Tema posta: ...jos nesto
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 9:31 am 

Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 8:09 am
sad vidim, da robertbgd, na slici drzi u rukama, neku stuku od 2 metra :)

pricaj burazeru, sa kojim si je priborom izvadio. Meni nista vece od te stuke ne treba :)

Ta stuka pretpostavljam da je 6-8 kg ?

koji stap + masinica + najlon si koristio za taj ulov ?

Vrh

Tema posta: Re: transport iz USA
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 7:26 am 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 7:43 pm

све је то тако како си написао, само........ за пецарошки прибор имаш обавезно осигурање, које тражи сам трговац, затим имаш царину за робу скупљу од 20€ (код нас наравно-а колико ће те одрадити, зависи, а пошто долази из Америке-не смем си мислити шта ће да ти раде :lol: ), што се тиче мотки, ја сам ти написао, али за твоју варијанту бих ишао на СУРФ штапове , наравно телескопске, нпр. 4,20 м дужине и акције 100-200 гр. То је сасвим довољно.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 12:27 am 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 10:40 pm
Ja sam Ribolovac i Zivim u Nemackoj,, ali takve cene ne bih nikada platio za Masinicu i Stap , posto ja mislim da se to ne isplati kupovati npr. DAIWA , Shimano , D-A-M itd.. Moje masinice su od Marke KOGHA , ABU , Silverstar , Eurostar, Saenger dali velike ili male ali ni jedna ne kosta vise od 25 evra takodje i stapovi. Jako sam zadovoljan sa materijalom i preradom.Sve te Markirane stvari danas danju nevrede te pare sto ih platis.
Ja stalno donosim masinice i stapove drugovima koje naruce kod mene nesto od opreme naravno po nabavnoj ceni. Pogledaj te ovaj sajt na kojem ja rado kupim po nesto radi cena: www.angelsport.de
A ko zivi u blizini cacka moze da mi se javi , pa ce mo da vidimo dali mogu nesto da ponesem.
Pozdrav Svima

Vrh

Tema posta: abugarcia
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 9:10 pm 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 11:00 pm
DrPavlovic je u pravu kakav je to toliki dzumbus oko slanja stvari iz amerike ja sam slao drugu vec sto puta i rodjacima

samo treba da stavis kad popunjavas formular da stvar ako si je platio 100 $ ti napises 20 $ i nema nikakvih problema niko do sad nije placao carinu

otkud oni u carini znaju koliko kosta ta masinica i da je otvore mozda je polovna i covijek je dao dzabe

sve zavisi od cijene stvari koju saljes i tezine a postarina nije toliko skupa kad se salje brodom a isplati se cekati ovdije se te DAIWE mogu naci za te pare 60-80 $

ako uzmes osiguranje i napises 20 $ onda ako se izgubi dobijes 20 $ a ti je platio 70$ ali meni se dosad nikad nije izgubilo

Vrh

Tema posta: za te pare
PostPoslato: Uto Jan 09, 2007 8:19 pm 

Pridružio se: Čet Okt 12, 2006 6:39 pm
to koliko para imas moz da kupis donau 3m dvodelce,od 100-200gr,mnogo dobri stapovi za te pare ,stap ti je negde oko 1600din,laki a jaki,i donau masine sestice i one su ti oko 2500din.sit da se napecas
idi vidi pronadji ih pa se vrati da kazes kakvi su!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 6:50 pm 
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 7:19 pm
Staro dobro pravilo...prvo ispeci pa reci...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 10, 2007 8:01 pm 

Pridružio se: Čet Okt 12, 2006 6:39 pm
pa ja se izvinjavam prefinjenom gospodinu shari,koji je verovatno sa engleskog dvora pa peca samo sa hardijem na kom je ugravirano njegovo ime na zlatnoj ploci.
ali ja koliko vidim da gospodin shara nije postavio pitanje vec neko drugi.
aj mi ti strucnjace objasni sta fali ovim stapovima a u okviru ove cene???!!!ali prvo ti ispeci pa reci a ne da s epravis pametan a covek pita sta da kupi u okviru 100e!!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC